21

0

15.04.2005

Με αρκετές ελλείψεις η Βέροια 1-2 στα Σέρβια Κοζάνης

Χωρίς τους Κυζερίδη, Καβακά, Οικονόμου, Μαυρίδη Παπαδόπουλο, και Σαμαράς Βασ., τους οποίους  ο κ. Καλαϊτζίδης ήθελε να ξεκουράσει, η Βέροια κέρδισε στο χθεσινό φιλικό στα Σέρβια Κοζάνης τον Τιτάνα ομάδα Δ΄ Εθνικής με 1-2.
Έγινε ένα αρκετά καλό παιχνίδι με την Βέροια να έχει την υπεροχή και στο Α΄ ημίχρονο που αγωνίστηκε με αρκετούς βασικούς βρέθηκε να προηγείται με 0-2.
Χάρις σε δύο γκολ του Κώστα Γεωργιάδη στο 40΄ και στο 44΄. Στο β΄ ημίχρονο ο προπονητής της Βέροιας έκανε αρκετές αλλαγές με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να ισορροπήσουν και να μειώσουν και το σκορ χάρις σε ένα γκολ που πέτυχε στο 67΄ ο Αναστασιάσης με σουτ.
Τόσο ο προπονητής της Βέροιας κ. Δημ. Καλαϊτζίδης, όσο και ο κ. Μαυροδήμος έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα, και ιδιαίτερα ο κ. Καλαϊτζίδης που ήθελε να δει σε ποια κατάσταση βρίσκεται ο αμυντικός άσσος Δημ. Σαμαράς που έλειψε τις δύο τελευταίες αγωνιστικές και επιστρέφει την άλλη Κυριακή στον εκτός έδρας αγώνα με τον Πανδραμαϊκό. Επίσης χρησιμοποιήθηκε από την αρχή ο Χρ. Ζαρογιάννης, Λαφαζανίδης και Μουτίδης.
Για τους παίκτες που απουσίαζαν δεν υπάρχει κάτι το ανησυχητικό, αλλά μόνο για προληπτικούς λόγους έμειναν στη Βέροια.
Η Βέροια ξεκίνησε με τους Αποστολίδη, Γεωργιάδη, Ζαρογιάννη, Μουτίδη, Αμαεφούλε, Σαμαράς Δημ., Λαναρής, Σακελλαρίδης, Μπαμπάτσικος, Λαφαζανίδης. Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν ακόμη οι δύο τερματοφύλακες Κωτσιόπουλος, Γεωργίου, καθώς και οι Νάκου, Σαρηγιαννίδης, Βαλδήρ, Γεωργίου Θ., Δημητριάδης, Συμπεθέρης.